1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Twitter’ın eski güvenlik başkanı, platformun Elon Musk altında daha az güvenli olduğunu söyledi.

Twitter’ın eski güvenlik başkanı, platformun Elon Musk altında daha az güvenli olduğunu söyledi.
0

Yoel Roth, Musk’ın Twitter Blue doğrulamasının feci şekilde yanlış gideceği konusunda uyarıldığını söyledi.

Şirketin eski güven ve güvenlik başkanı Yoel Roth, Twitter’ı aniden bıraktığından beri halka açık ilk röportajında, platformun Elon Musk altında daha az güvenli olduğuna inandığını söyledi. Knight Vakfı tarafından düzenlenen bir etkinlikte konuşan Roth, Musk’ın devralmasından bu yana Twitter’ın daha güvenli olduğuna hâlâ inanıp inanmadığı sorulduğunda “Hayır,” yanıtını verdi.

Roth’un yorumları özellikle dikkate değer çünkü o, Musk’ın devralmasından sonraki kaotik günlerde Twitter’da neler olduğunu alenen tartışan yegane üst düzey yöneticilerden biriydi. Uzun süredir Twitter’ın politika ekibinin bir üyesi olan Roth, koordine edilentrolleme kampanyası bu, platformda ırkçı hakaretlerde bir artışa neden oldu. Musk, tweetlerini sık sık ön plana çıkardı ve Twitter’ın ırkçı saldırıları durdurmak için neler yaptığına dair açıklamalarına işaret etti.

Ancak Roth, başlangıçta iyimser olmasına rağmen, “usule ilişkin meşruiyet”teki bir çöküşün nihayetinde ayrılmasına neden olduğunu söyledi. Musk’ın Twitter’da önemli politika kararları vermeden önce bir “ılımlılık konseyi” oluşturmak istediğini belirttiğini , ancak Musk’ın kararları kendi başına vermeyi tercih ettiğini hemen gösterdiğini belirtti.

Roth, “Bir ılımlılık konseyi kurmakla tutarlı, kaprisli, tek taraflı kararlar vermemekle tutarlı şeyler söylerdi ve ben buna dayanarak iyimserdim” dedi. “İyimserliğim sonunda soldu.”

Roth ayrıca, ekibinin Musk’ı önceden uyardığını ancak endişelerini görmezden gelmeyi seçtiğini söyleyerek, Twitter Blue ve ücretli doğrulamanın başarısız bir şekilde kullanıma sunulmasına işaret etti. Roth, “Tam olarak tahmin ettiğimiz şekilde raydan çıktı ve bunu önceden ele almak için yerinde olması gereken güvenlik önlemleri yoktu” dedi.dalgalanmaTwitter Blue’nun ilk kullanıma sunulmasını izleyen dolandırıcılık ve kimliğe bürünmelerde.

Musk hazırlanırken Roth’un yorumları geldiyeniden başlatmak içinTwitter Blue doğrulaması bu hafta sonra. Musk son yorumlarında, işletmeler ve bireyler için farklı renkte rozetler olacağını ve bir tür manuel kimlik doğrulama süreci olacağını söyledi.

Roth, Twitter’ın “muhteşem bir başarısızlık anı” yaşayacağına inanmadığını söylerken, bazı eski çalışanlar şirketteki toplu işten çıkarmalar ve istifaların ardından spekülasyon yaptı. , korumalı tweet’ler gibi gizliliği koruyan özelliklerin yanı sıra normal şekilde çalışmaya devam eder. “Korumalı tweet’ler çalışmayı durdurursa, koşun, çünkü bu bir şeylerin derinden yanlış olduğunun bir belirtisidir” dedi.

Ayrıca Twitter’ın makine öğrenimi sistemlerini iyileştirebileceğini ancak şirkette kıdemli politika ve güvenlik çalışanlarının bulunmamasının platforma zarar vereceğini söyledi.

“Hizmette ortaya çıkan kötü amaçlı kampanyaları anlayan ve ürün stratejisine ve politika yönüne rehberlik edecek kadar iyi anlayan yeterince insan var mı?” dedi. “Şirkette bu işi yapabilecek yeterince insan kaldığını düşünmüyorum.”